San Marzano Collezione Cinquanta

artikel 320 van 406
€ 24,75 (inclusief btw)
terug naar overzicht

San Marzano Collezione Cinquanta
Een prestigieuze rode wijn uit het zonovergoten Puglia, gecreëerd ter ere van het vijftigjarig jubileum van het wijnhuis. De naam Cinquanta – “vijftig” – en de jaartallen op het etiket (1962–2012) verwijzen naar de rijke geschiedenis en toewijding van San Marzano aan vakmanschap en kwaliteit.

Deze non-vintage blend van Primitivo en Negroamaro weerspiegelt de ziel van Zuid-Italië: krachtig, fluwelig en verleidelijk. Na een malolactische gisting rijpt de wijn twaalf maanden op Frans eiken, wat zorgt voor een volle structuur, weelderige diepte en een zijdezachte afdronk – een echte ode aan Pugliaanse elegantie.

Proefnotitie:
De wijn heeft een diepe robijnrode kleur met paarse reflecties. In de geur ontdek je een intens en complex bouquet met tonen van pruimen, zwarte kersen, rode jam en kruidige accenten zoals vanille, zoethout en balsamico.

De Cinquanto is vol, rond en zacht van smaak met rijpe tannines, rijk donker fruit en toetsen van chocolade en eikenhout. De afdronk is lang, fluweelzacht en perfect in balans.

Drink deze wijn bij:
De liefhebber drinkt de wijn met een stukje kaas of pure chocolade. De wijn is ook perfect om te schenken bij het diner, bij wat rijkere, warme gerechten.

Een paar voorbeelden:

  • Gegrilde entrecôte met rozemarijn en knoflookboter

  • Stoof van rund of lam met tomaat, tijm en laurier

  • BBQ ribs met een kruidige, lichtzoete saus

  • Ossobuco met kruidige tomatensaus en gremolata

  • Pasta met rijke ragù (bijv. pappardelle met wild of rund)

  • Lasagne al forno met bechamel en Parmezaan

  • Aubergine alla parmigiana (ook top voor vegetariërs)

  • Pizza met truffel, pancetta of gegrilde groenten

  • Oude pecorino of Parmezaan

  • Rijpe, licht pittige kazen zoals gorgonzola dolce

  • Geroosterde groenten met balsamico en verse kruiden

  • Truffelrisotto of paddenstoelenrisotto

​​Wil je extra wijnadvies? Belapp of mail

specificatie omschrijving
Druivensoort Primitivo en Negroamaro
Serveertemperatuur 16 - 18 C°
Smaakprofiel rijk, vol, zacht, kruidig
Op dronk nu op dronk of kort bewaren
Wijnhuis Cantine San Marzano
Land Italië
Wijnstreek Puglia - Salento
© 2013 - 2026 MiVino - Wijnen & Geschenken | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel

Om deze webwinkel te bezoeken moet u 18 jaar of ouder zijn.