Heerlijk bij > Welke wijn schenk je bij rundvlees?
Mooi rood bij rundvlees!
Ja, zeg je rundvlees dan zeg je toch eigenlijk meestal wel rode wijn. Hoe krachtiger de smaak van de saus en / of je bijgerecht hoe krachtiger de wijn mag zijn! En uiteraard is het bij je keuze van belang of je het gerecht serveert aan het begin van je diner of als hoofdgerecht.
Als voorgerecht kent iedereen natuurlijk de Italiaanse klassieker Carpaccio. Een heerlijk gerecht dat goed is voor te bereiden als je een kerstdiner maakt. Een gerecht met een subtiele en lichte smaak waarbij een fruitige en soepele rode wijn perfect past. Denk aan een wat rijpere stijl Pinot Noir uit bijvoorbeeld Italië of Oostenrijk, Barbera d'Ast uit Italië ofs een soepele, niet houtgerijpte Merlot.
Runderragout in een deegbakje is een voorbeeld van een gerecht waarbij je een soepele rode wijn kiest met een niet al te hoge zuurgraad. Denk aan bijvoorbeeld een Zweigelt uit Oostenrijk, Merlot uit Frankrijk of Tempranillo uit Spanje.
Serveer je bij het hoofdgerecht bijvoorbeeld biefstuk of ossenhaas met een volle en rijke saus kies dan voor een stevige wijn. Denk aan een rode Bordeaux, een Monastrell uit Spanje, een Amarone, of bijvoorbeeld een hotgerijpte Malbec uit Argentinië.
Laat me je gerecht weten en ik denk graag mee en zoek naar een wijn die niet alleen bij het gerecht past, maar ook bij jou voorkeur! Bel, app of mail.
Domaine du Grand Ormeau - Lalande de Pomerol ACDomaine du Grand Ormeau is een klassiek gemaakte wijn uit de Pomerol. Een uiterst charmante wijn, die zeer geliefd is onder liefhebbers. Deze Bordeaux met Merlot in de hoofdrol heeft een volle body met karakter en structuur.
€ 22,75
Domaine Skouras - Nemea Saint GeorgeEen mooie intense wijn uit Nemea in Griekenland van het inheemse druivenras Agiorgitiko. Een heerlijk vol glas rode wijn met rijp fruit en warme kruiden. Een perfecte wijn bij een gezellig avondje tafelen.
€ 14,25
Domerval Cabernet Sauvignon - Pays d'OcDe Domerval collectie van de Vignerons de Narbonnais is zonneschijn van een heel Mediterraans wijnjaar gebotteld in een fles. Het resultaat is een heerlijk vol en intens glas wijn met een rijpe smaak en een mooie diepte en lengte.
€ 9,50
El Vers Crianza - DO CatalunyaEen goed voorbeeld van de lekkere rode wijnen uit het Spaanse Catalunya is deze mooie Crianza El Vers van wijnhuis Vins Padro! Het is een elegante en volle wijn die een aanrader is om te schenken bij het eten.
€ 8,50
Fundament Spätburgunder - WageckDe serie Fundament wijnen van Wageck uit de Pfalz, vormen de basis van de kwaliteitspyramide. Alle wijnen zijn vol van smaak, met heerlijk fruit en een duidelijke mineralig, frisse ondertoon van de rijke kalkbodem.
€ 11,50Kelderrestant
La Boatina Cabernet - FriuliCastello di Spessa ligt in het wijngebied Friuli. La Boatina is een mooie serie kwaliteitswijnen van Pinot Grigio, Sauvignon Blanc en een spannende rode Cabernet.
€ 14,25 € 11,40
Luisa Selección Monastrell - Jumilla DOIn het zuid-oosten van Spanje maakt Bodegas Alceno deze verleidelijke rode wijn. Net als de wijn is het etiket aantrekkelijk. De wijn heeft een rijp en expressief smaakpalet met een fruitige en fluweelzachte afdronk.
€ 9,50
Nittnaus Selection Zweigelt - BurgenlandGebrüder Nittnaus is een vast begrip in Burgenland. De wijngaarden gelegen aan de Neusiedlersee genieten van ideale omstandigheden om kwalitatief hoogwaardige wijnen te maken. De wijnen zijn uiterst charmant en toegankelijk!
€ 10,25
Pinot Noir Gianni Tessari - Veneto igtEen soepele en karaktervolle wijn van Gianni Tessari. Met deze Pinot Noir voegt hij alweer een mooie wijn toe aan zijn mooie collectie wijnen. Een heerlijke wijn voor zo of om bij verschillende gerechten te serveren.
€ 10,95
Radacini Vintage Cabernet Sauvignon - MoldaviëEen stevige en fruitige Cabernet Sauvignon met een aangename hoeveelheid houtrijping die de wijn een extra dimensie geeft. Schenk de wijn bij verschillende gerechten met vlees of groente van de gril.
€ 7,75
Raimat El Silenci del Molí - Costers del Segre DOEl Silenci del Molí van Raimat is volgens het wijnhuis één van hun beste wijnen in hun lange geschiedenis. Een sterke en elegante wijn met een intense body gemaakt van Cabernet Sauvignon. 100 jaar geleden een revolutie.
€ 15,95🍽️ recept
Rioja Tinto Ecológico Reserva DOCa - Viña PomalRioja Tinto Reserva van Viña Pomal wordt door internationale wijnschrijvers veelvuldig als één van de beste Rioja's beoordeeld. En dat is niet voor niets. Het is een klassieke Rioja die nooit teleurstelt!
€ 20,50