Grenache (Garnatxa - Cannonau)

Garnacha Tinta is een van oorsprong Spaanse druif. Na een tijdlang verguist te zijn geweest is het inmiddels een populaire druif. Niet alleen als blend, samen met voornamelijk Tempranillo, maar ook als Cépage wijn. In Spanje komen we de druif voornamelijk tegen in het Noorden en Oosten. In bekende gebieden als Rioja, Navarra, Empordà, Somontano en Priorat. In Frankrijk komt hij voornamelijk voor in blends uit de Rhone van de zogenaamde Rhone Rangers en meer en meer in de Roussillon (Pays d'Oc).

De druif heeft een donkere schil en vrij licht vruchtvlees en een enorme sappigheid. In aanvulling in blends met de krachtige Tempranillo levert de Grenache naast sappigheid direct vulling en charme. Van de Grenache worden ook heerlijk fruitige en sappige rosé wijnen gemaakt.

In Sardinië vinden we de druif ook. Hier is hij bekend onder de naam Cannonau. Het grootste verschil met de wijnen uit Spanje en Zuid Frankrijk is de intensiteit en warmte van de wijnen, die hoger liggen.

Wijn - Spijs: Lekker bij pasta met rode saus en gehaktballetjes, bavet van de gril, biefstuk met rode wijnsaus, Vlaamse stoof. Kijk ook bij de individuele wijnen bij de tips, voor gerichtere combinaties.

per pagina
sorteer op
  • Vincent Bouquet Rosé
    Vincent Bouquet Rosé

    Een zomerse, bleekroze wijn. Een expressieve en verkwikkende wijn met zomers rood fruit, dat wordt ondersteund door citrus en een tikkeltje pittigheid van wat peper. Niet alleen lekker op een zomers terras, maar ook bij gerechten.

    € 7,50
    37 - 37 van 37 resultaten
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
© 2013 - 2026 MiVino - Wijnen & Geschenken | sitemap | rss | bestelling herroepen | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel

Om deze webwinkel te bezoeken moet u 18 jaar of ouder zijn.