🍽️ recept

Mâcon-Villages Vaucharmes Blanc - Pierre André Corton

artikel 221 van 383
€ 15,75 (inclusief btw)
terug naar overzicht

Mâcon-Villages Vaucharmes Blanc - Pierre André Corton
Pierre André is een historisch wijnhuis uit Bourgogne, opgericht in 1923 door Pierre André na zijn militaire carrière. Het domein, verbonden aan Château Corton-André, selecteert druiven van toppercelen uit meer dan 80 appellaties met respect voor terroir, lage opbrengsten en duurzame wijnbouw. De Mâcon-Vaucharmes Blanc is een Chardonnay uit de Mâconnais-regio, met mergel-kalkbodems die frisheid en mineraliteit geven.

Proefnotitie:
Licht strogeel van kleur met in de geur witte bloemen, perzik, ananas, citrus en mineraliteit. 

Een soepele en zachte smaakbeleving met rondeur. Het fruit wordt mooi ondersteund door een verfijnde frisheid van citrus en en een lange minerale afdronk. 

Drink deze wijn bij:
Gevogelte (geroosterde kalkoen, oriëntaalse kip), gebakken zalm, quiche Lorraine, romige kazen (Comté, Brie) of asperges met hollandaise. Past uitstekend bij pasta met roomsaus, vis met citroenkruiden, groentecurrys of lichte salades met geitenkaas; de balans van rondheid en zuur matcht romige of pittige smaken zonder te overheersen.

Bij deze wijn geven we je graag het recept van het voorgerecht: Caesarsalade met citroenkip > ga naar recept.
De wijn heeft een mooie balans tussen frisheid en romigheid, met tonen van citrus, perzik en een subtiele romige zachtheid, waardoor hij perfect aansluit bij de frisse citroen in de kip én bij het romige karakter van de caesardressing.

De zachte structuur van de wijn past mooi bij gegrilde kip, terwijl de frisse zuren het geheel licht en verfijnd houden. Ook de hartige smaken van Parmezaan en krokante croutons krijgen hierdoor extra diepgang. Het is zo’n combinatie waarbij zowel gerecht als wijn elkaar echt versterken.

 

​​Wil je extra wijnadvies? Belapp of mail

specificatie omschrijving
Druivensoort Chardonnay
Serveertemperatuur 10 - 12 C°
Smaakprofiel elegant, rondeur, fruit, mineraliteit
Op dronk nu op dronk en rijpt nog 2 tot 3 jaar mooi door, Kan kort worden bewaard
Wijnhuis Pierre André Corton
Land Frankrijk
Wijnstreek Bourgogne
© 2013 - 2026 MiVino - Wijnen & Geschenken | sitemap | rss | webwinkel beginnen - powered by Mijnwebwinkel

Om deze webwinkel te bezoeken moet u 18 jaar of ouder zijn.